A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Як стати водієм


28 Серпня 2019

Отримання посвідчення водія вперше — одна із найбільш затребуваних послуг сервісних центрів МВС.
У 2019 році вперше посвідчення водія в сервісних центрах Дніпропетровської області отримали майже 20 тис. громадян. (у середньому щомісячно близько 2,5 тис. мешканців Дніпропетровщини отримують посвідчення водія вперше).
Як отримати посвідчення водія вперше? обміняти у разі потреби або відновити якщо воно було вкрадене

Для отримання посвідчення водія необхідно пройти три основні етапи:
• Навчання в автошколі
• Скласти іспити в сервісному центрі МВС
• Отримати посвідчення водія
На сайті Головного (та регіонального) сервісного центру МВС працює розділ “Автошколи”, де можна знайти повний перелік акредитованих навчальних закладів, які мають право навчати майбутніх водіїв та відповідають усім стандартам і вимогам законодавства. У переліку вказані контакти, категорії за якими готують та адреси класів автошкіл.
Після проходження навчання та складання внутрішніх тестів, необхідно пройти іспит в будь-якому зручному за місцем розташування сервісному центрі МВС, прив’язки до місця реєстрації та проходження навчання немає.
Іспити складаються з двох частин:
• теоретичної (тестування на комп’ютері, за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 питань, при цьому допускається не більше 2-х помилок);
• практичної (при успішному проходженні теоретичної частини іспиту надається допуск до практичного іспиту, і цей результат вважається дійсними протягом трьох місяців).

Важливо: при допущені більше 2-х помилок або не вкладанні у визначені 20 хвилин, до практичної частини іспиту майбутнього водія не допустять. Спробувати повторно скласти теорію можливо не раніше, ніж через 5 днів. При цьому теоретичний іспит можна здавати необмежену кількість разів, а практична частина обмежена 3-ма спробами.

Нагадаємо, що з 2017 року в Україні посвідчення водія вперше видається строком на 2 роки з обмеженням перевищувати швидкість 70 км/год. Таке посвідчення водія можливо обміняти на постійне без складання іспитів у разі відсутності (або наявності не більше двох) адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом двох років з дати видачі посвідчення. У разі наявності трьох і більше правопорушень – обмін здійснюється після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.
Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після проходження чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.
Завдяки безкоштовному онлайн-тренажеру на сайті сервісного центру МВС можна заздалегідь якісно підготуватися до теоретичної частини іспиту з ПДР. Він є ідентичним до іспиту, що складається в сервісному центрі МВС. Також на сайті можна завантажити повний перелік питань з ПДР та варіанти відповідей на них.

Відповіді на всі питання щодо порядку, процедури, вартості отримання або обміну документів водія завжди можна отримати на нашому сайті у розділі Послуги, а також скористатися онлайн-інструкцію щодо отримання посвідчення водія вперше: як правильно обрати автошколу, поради щодо підготовки до тесту з ПДР та перелік вправ, які необхідно вміти виконувати на іспиті, аби стати водієм.
Для прозорості складання практичної частини іспиту на отримання посвідчення водія запроваджено чек-лист. У ньому зазначені перелік типових помилок, котрих припускаються громадяни під час практичного іспиту, та шкала оцінювання. Під час іспиту чек-лист друкують на зворотній частині екзаменаційного листа, він гарантує прозорість та зрозумілість системи оцінювання навичок керування кандидата у водії.
Не є таємницею для кандидатів у водії і маршрути, за якими складається другий етап практичної частини іспиту на отримання права керування транспортними засобами. Усі схеми маршрутів оновлюються відповідно до актуальної ситуації на дорогах, їх також можна завчасно переглянути онлайн і підготуватися до іспиту.

Ці всі новації і сервіси значно не лише спрощують процес підготовки до іспиту зі знань Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами, а й дозволяють кандидатам у водії більш якісно підготуватися. Рівень підготовки водія до участі у дорожньому русі та його відповідальне відношення до виконання Правил руху – запорука безпеки на автомобільних дорогах.

Але, незважаючи на перелік суттєвих новацій, що вже були запроваджені, навесні 2019 року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до ряду постанов, пов’язаних з порядком видачі посвідчень водія, підготовки водіїв, а також акредитацією автошкіл.
Нововведення покликані, насамперед, посилити контроль за організацією навчального процесу в кожному закладі з підготовки водіїв. Зокрема, незабаром буде запроваджено відеофіксацію процесів складення іспитів зі знань правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами. Відеофіксація процесу складення теоретичного іспиту наразі вже реалізована в сервісних центрах МВС нового зразка. Відтепер й під час складення практичного іспиту дії кандидата у водії та екзаменатора фіксуватимуться за допомогою обладнання, що встановлюватиметься в кожному екзаменаційному авто.
Також, неможливо буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний – в іншому, скорочено до 2-ох років термін чинності отриманого в автошколі Свідоцтва про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів та багато іншого.
У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з навчальними закладами з підготовки водіїв транспортних засобів запроваджується електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття тощо. Окрім цього низка нововведень стосуватиметься безпосередньо діяльності автошкіл.