A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Увага! Відбулися зміни в Податковому кодексі України


02 Червня 2020

Змінено порядок оподаткування доходів від продажу або обміну рухомого майна (транспортних засобів).

Законом України від 16.01.2020 №466-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних суперечностей у податковому законодавстві” внесено зміни, зокрема, до ст.173 Податкового кодексу, що регулює порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна.

Закон № 466-IX опубліковано в офіційному виданні «Голос України», зазначена норма набула чинності з 23 травня 2020 року.

Законом закріплено введення податку на продаж третьої одиниці транспортного засобу за рік. Дія закону поширюється на продажу машин від 1-го січня 2020 року.

Новий податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, в тому числі, причепів, мопедів і мотоциклів. Перший продаж ТЗ не оподатковується. Якщо другий, то державі доведеться віддати 5% його ціни, як і раніше.

Відтак доходи, отримані фізособою від продажу протягом року легкових автомобілів,  мопедів і мотоциклів оподатковуються за ставками:
🚘 продаж першого авто – 0 %;
🚘🚘 продаж другого авто – 5 % від вартості авто + військовий збір – 1,5%;
🚘🚘🚘 продаж третього і більше – 18 % від вартості авто + військовий збір – 1,5%.

Нагадуємо, що при продажу автобуса, вантажівки, причепів, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна стягується податок у розмірі 5% від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.