A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Новації для автомобілістів.Частину послуг сервісних центрів МВС можна отримати онлайн через електронний кабінет водія


23 Січня 2020

23 січня у прес центрі Мост Дніпро відбулась прес-конференція за участю заступника начальника Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області. Під час прес-конференції Юрій Підопригора розповів про діяльність сервісних центрів та новації для автомобілістів.

Він зазначив, що щороку бажаючих поповнити лави автомобілістів стає все більше. «Протягом минулого року адміністраторами сервісних центрів МВС Дніпропетровської області проведено більше 142 тисячі реєстраційних операцій з транспортними засобами.  Найбільша кількість здійснених реєстраційних операцій відбулася у березні та жовтні, а найменше автомотовласників зверталися щоб зареєструвати транспорт у січні та у червні», — сказав він.

Також Юрій Підопригора додав, що у 2019 році було надано майже 67 тисяч послуг із видачі та обміну водійських посвідчень. «33 396 посвідчень водія фахівці сервісних центрів Дніпропетровщини видали водіям — початківцям  (у середньому щомісячно близько 2,5 — 3 тис. мешканців Дніпропетровщини отримують посвідчення водія вперше), видано 626 міжнародних посвідчень водія, всього проведено більш ніж 133 тис. екзаменів з ПДР, з них 65 353 теоретичних та 67 733 практичних», — підрахував він.

Окрім цього, заступник керівника Регіонального сервісного центру повідомив журналістам, що  за надання територіальними сервісними центрами Дніпропетровщини адміністративних та інших послуг МВС в місцеві бюджети надійшло понад 26,8  мільйонів гривень.

Він нагадав, що сервісні центри МВС працюють за принципом екстериторіальності, тож кожен громадянин, незалежно від місця реєстрації транспортного засобу чи місця проживання, в будь-якому сервісному центрі МВС може здійснити реєстрацію чи перереєстрацію свого транспортного засобу, замінити чи отримати посвідчення водія, міжнародне посвідчення водія, довідку щодо несудимості, дозвільні документи щодо перевезення небезпечних вантажів.

Окрім цього, він розповів журналістам про новації сервісних центрів у 2019 році:

  • Нормативно закріплено ринкові ціни на номерні знаки, які мають підвищений попит, на сайті створено онлайн сервіс перевірки вартості номерного знаку, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію цифр, а також надана можливість обрання такого номерного знаку у сервісному центрі МВС.
  • Сервісні послуги МВС стають ближчими до замовників, укладено 4 узгоджених рішення щодо взаємодії з ЦНАП ОМС у частині надання послуг з реєстрації/перереєстрації транспорту та обміну посвідчення водія, , вже розпочали надавати послуги громадянам ЦНАПи у м. Кам`янське, Кривий Ріг та смт Слобожанське.
  • Продовжує роботу мобільний сервісний центр МВС, який працює за графіком у віддалених населених пунктах, де немає стаціонарних сервісних центрів МВС.
  • Для клієнтів з вадами слуху створені інклюзивні умови — у сервісному центрі МВС № 1242 запрацював сервіс моментального сурдоперекладу.
  • Відбулися зміни в процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл, у сервісних центрах МВС запроваджено відеофіксацію практичного іспиту на право керування ТЗ.

Він акцентував увагу, що від початку реформи діджиталізація була і залишається одним із наших пріоритетів та нагадав, що у грудні 2018 року відбувся запуск Електронного кабінету водія, покликаного цифровізувати послуги сервісних центрів МВС, зробивши їх зручними та позбавленими корупційних ризиків.

Користувачі е-Кабінету можуть дізнатися інформацію про власні водійські посвідчення, транспортні засоби та адміністративні правопорушення. Також у е-Кабінеті можна сплатити штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом, а також – індивідуальний номерний знак.

На цьому тижні в Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга – «Керування належним користувачем». Вона дає автомобілістам можливість не виходячи з дому призначати належного користувача на авто — особу, що на законних підставах користується автомобілем, проте не є її власником.

«Це потрібно, насамперед, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала особа, яка користується автомобілем та порушила, а не власник транспортного засобу», — роз’яснив він.

Послуга доступна в Електронному кабінеті водія або на Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».

Більше деталей та інструкція з реєстрації належного користувача онлайн на сайті Головного  або Регіонального сервісного центру МВС.

«Незабаром стане також набагато легше замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати, адже замовити ці послуги стане можливим також у електронному кабінеті водія. Ця послуга матиме попит, адже нещодавно сплив дворічний термін дії посвідчень водія, виданих вперше після впровадження цієї новації для водіїв – початківців», — анонсував він.