A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Як уберегти себе від придбання транспортного засобу з «поганою» історією


13 Січня 2020

Статистика свідчить: у 2019 року під час надання послуг у сервісних центрах МВС Дніпропетровщини було виявлено 95 фактів підробки ідентифікаційних номерів агрегатів транспортних засобів, 12 підроблених документів; 17 транспортних засобів, які розшукуються правоохоронцями як викрадені.

Для деяких автомобілістів цей рік також розпочався з неприємних несподіванок. За перші два тижня під час звернення до сервісних центрів МВС Дніпропетровщини фахівцями було виявлено 2 автівки, які розшукуються правоохоронцями міста Кривий Ріг: Фольксваген Пассат (у розшуку з 2016 року) та  FAW  Минивен (у розшуку з 2010 року).
Окрім цього, було виявлено фальсифіковані сертифікати відповідності на 2 нових транспортних засоби, які по факту не видавались вказаним у документі підприємством.
Також не відбулась перереєстрація автомобіля ЗІЛ ММЗ 4502, у якого табличка із номером шасі була перезакріплена не в умовах заводу-виробника.
Всі ці факти були задокументовани співробітниками поліції, проводяться перевірки.

Аби вберегти себе від придбання транспортного засобу із перебитими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто в присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто та заповнюється адміністратором в електронній формі.

Важливою процедурою в даному процесі буде проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу. Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, переоформлення документів у зв’язку зі зміною анкетних даних, а також при вибракуванні авто. Мета такого огляду — звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів. Такий огляд не потребує окремої сплати – його вартість вже включена у вартість послуги перереєстрації транспортного засобу. Відповідний акт, складений експертом, або його відмітка у заяві власника транспортного засобу, є обов’язковими в переліку необхідних документів для оформлення реєстраційної послуги в сервісному центрі МВС.

У випадку проведення експертного дослідження транспортного засобу встановлюється відсутність чи наявність ознак пошкодження, знищення, підробки або заміни номерів двигуна, шасі або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу та підроблення реєстраційних документів, в результаті чого власник авто отримує висновок. Це платна послуга, що проводиться на розсуд власника авто. Експертне дослідження доцільно обирати у разі, якщо при огляді авто в експерта виникли сумніви щодо достовірності певних даних.

єкспертне дослідження

Варто запам’ятати!

  • Якщо авто виявляється «проблемним» (зокрема, з підробленими номерами агрегатів авто), власник не зможе ним більше користуватися, матиме справу з правоохоронними органами, які ймовірно заберуть авто на штрафмайданчик до з’ясування обставин.
  • Іноді замість оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу громадяни обирають варіант передачі авто від продавця покупцю за довіреністю. У такому випадку транспортний засіб взагалі не проходить жодної експертної процедури, що ставить покупця в небезпечне становище.
  • Якщо ціна авто значно менша за його ринкову вартість, існує вірогідність, що продавець навмисно занижує ціну, аби якомога швидше позбавитись «проблемного» транспортного засобу. У таких випадках експертне дослідження допоможе переконатися в чесності намірів продавця.