A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Здай заглушку – обери життя! Сервісні центри МВС нагадують про безпеку на дорозі


18 Січня 2019

Акцію з такою назвою підтримали у Регіональному сервісному центрі МВС в Дніпропетровській області. Суть заходу  — заохочувати автомобілістів відмовлятися від автомобільних заглушок, тим самим привернути увагу водіїв до необхідності дотримання вимог безпеки на дорозі та обов’язкового користування ременями безпеки та дитячими автокріслами.

Арт- об’єкт  «Крісло з заглушок» подорожує Україною та нагадує відвідувачам сервісних центрів МВС та усім учасникам дорожнього руху про важливість дотримання правил безпеки на дорозі. Стартувала акція з територіального сервісного центру МВС у Києві, потім до заходу приєдналися у Львові.

Сьогодні крісло презентували у  територіальному сервісному центрі 1249 у м. Дніпро. Захід відбувся за участі представників регіонального сервісного центру МВС, управління патрульної поліції Дніпропетровської області та концерну «Галнафтогаз», як засновника Всеукраїнського соціального проекту про безпеку на дорогах. До заходу активно долучилися і журналісти місцевих ЗМІ.

“На сьогоднішній день в Україні існує проблема культури керування та сприйняття правил дорожнього руху. Для того, щоб змінити поведінку учасників дорожнього руху потрібні активні спільні дії усіх зацікавлених структур. Саме сервісні центри МВС щоденно контактують безпосередньо з водіями. Тому ми вважаємо за необхідне в рамках своєї соціальної відповідальності ініціювати та підтримувати акції, що спрямовані на безпеку на дорозі. Це крісло- ще одна можливість замислитися, що прості речі рятують життя. Сподіваємося, що водіям Дніпропетровщини проект допоможе усвідомити важність безпечного водіння й необхідність використовувати ремені безпеки, оскільки від цього залежать людські життя», — прокоментував Вячеслав Білявський, начальник Регіонального сервісного центру МВС.

«Правила дорожнього руху зобов’язують водія забезпечити безпеку собі та пасажирам. До порушників поліція застосовує штрафні санкції, адже недотримання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність. Але дії поліції, спрямовані не лише на виявлення порушників, а й на проведення просвітницьких кампаній. Пристебнутий ремінь безпеки є загальноприйнятою нормою для всіх європейських країн. Та які б не були вимоги законодавства, безпека водія і пасажирів перш за все залежить від самосвідомості кожного з них. Якщо не ігнорувати використання ременів безпеки та дитячих утримуючих пристроїв можна урятувати сотні людських життів щороку», — зазначила Наталія Очеретяна, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Дніпропетровській області.

Проект був започаткований у минулому році мережею АЗС в рамках реалізації Всеукраїнського соціального проекту,  спрямованого на промоцію відповідальної поведінки учасників дорожнього руху на автошляхах України. Із зібраних 1079 автомобільних заглушок було створено арт-об’єкт «Крісло з заглушок», який у грудні отримав відзнаку міжнародного журі на конкурсі соціальних проектів Partnership for Sustainability Award 2018.

«Чотири роки тому стартував наш національний проект «Благаю, живи! Безпека на дорозі». У рамках останньої кампанії ми акцентували увагу водіїв та пасажирів на необхідності використання ременів безпеки та дитячих автокрісел. Ми вдячні державним органам, що підтримали нашу ініціативу й долучилися до проекту. Впевнені, що спільними зусиллями нам вдасться достукатися до свідомості водіїв та пасажирів», – розповідає менеджер по організації роботи мережі АЗК ОККО Юлія Тирса.

Протягом місяця побачити незвичну інсталяцію та особисто долучитись до акції по збору заглушок можна у територіальному сервісному центрі 1249 у м. Дніпро (пр. Слобожанський, 31- д, ТЦ «Наша Правда»).

Більш детальну інформацію про проект кожен може дізнатися, зісканувавши штрих-код на яскравій табличці поруч з кріслом. Тож, керуйте відповідально та не порушуйте правила безпечного поводження на дорозі!

Слідкуйте за нововведеннями сервісних центрів МВС на сайті hsc.gov.ua

або на офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Для довідки.

За офіційними даними в Україні протягом 2018 року зареєстровано 150120 ДТП, з них 24294 – ДТП з постраждалими, в яких загинуло 3350 осіб та 30884 осіб травмовано. Основними причинами ДТП з постраждалими є:

перевищення безпечної швидкості (34%),

порушення правил маневрування (20%),

порушення правил проїзду перехресть (8%),

порушення правил дорожнього руху пішоходами (8%),

недодержання дистанції (7%),

порушення правил проїзду пішохідних переходів (7%);

керування транспортними засобом у нетверезому стані (4%).