![](https://dnp.hsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/Samopodgotovka-sajt.jpg)
Про нововведення, які незабаром чекають на кандидатів у водії, розповідали в ефірі ТРК Відкритий.
29 липня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами». У ньому, крім інших новацій, йдеться про можливість самостійно готуватись до складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС.
«В Україні є чітке розмежування: на теоретичний курс підготовки і на практичний курс підготовки водіїв. Це два окремі курси навчання. Спочатку кандидат у водії має успішно засвоїти правила дорожнього руху і підтвердити свої знання на теоретичному екзамені в сервісному центрі МВС. І тільки потім після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС — починати практичне навчання в автошколі. Новий закон визначає, що самопідготовка до теоретичного іспиту буде дозволена починаючи з 29 жовтня. Тобто, у кандидатів у водії буде вибір: готуватись до теоретичного іспиту самостійно чи з автошколою», — пояснив Костянтин Вінніченко, головний спеціаліст відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області.
Зараз без свідоцтва про закінчення теоретичного курсу підготовки в автошколі у кандидатів у водії немає права складати теоретичний іспит в сервісних центрах МВС. Із 29 жовтня кандидат у водії зможе обирати, як вчити правила дорожнього руху, основи будови транспортного засобу і основи надання домедичної допомоги — самостійно чи в автошколі.
Навчання в автошколі стане необов’язковим тільки для першого — теоретичного модуля. А для другого — практичного курсу нічого не змінюється, для навчання потрібно буде звертатись до акредитованих навчальних закладів. Тобто, для уроків з керування транспортними засобами потрібен буде інструктор автошколи, спеціально переобладнане навчальне авто і визначена кількість годин для кожної з категорій, яку треба провести за кермом. І тільки після проходження практичного навчання в автошколі можна буде скласти внутрішній іспит, а потім і іспит в сервісному центрі МВС.
«Головне це якість підготовки, адже мова йде про безпеку на дорозі. Новий підхід до опанування теоретичними знаннями розширює можливості кандидатів у водії. З’являється альтернатива — або навчатись за допомогою досвідчених фахівців у автошколі, або самостійно. Зараз на теоретичний модуль в автошколах передбачено 64 години лекцій, які включають: основи законодавства у сфері безпеки дорожнього руху; етику (психологічні основи) водія транспортного засобу; будову і технічне обслуговування транспортного засобу; основи керування транспортним засобом і вимоги до безпеки дорожнього руху, а також надання домедичної допомоги тощо. У будь-якому разі — єдиний законний спосіб отримати посвідчення водія — це бути відповідальним, підготуватися теоретично, досконало опанувати практичні водійські навички та успішно скласти іспити у сервісному центрі МВС», — зазначила Ірина Курчик, керівниця автошколи.
Більше дивиться у сюжеті ТРК Відкритий.
Чинний алгоритм отримання посвідчення водія вперше можна переглянути на сайті Головного або регіонального сервісного центру МВС в розділі «Як стати водієм».
Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.