A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

На Дніпропетровщині запрацювала відеофіксація практичного іспиту на право керування авто


16 Січня 2020

Сьогодні на території сервісного центру МВС № 1242 за адресою: м. Дніпро, проспект Праці, 16, відбулася презентація відеофіксації складання кандидатами у водії практичних іспитів на право керування транспортним засобом. Про нововведення сервісних центрів МВС журналістам розповів начальник та фахівці Регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області. Під час презентації відбулася демонстрація застосування відеофіксації в екзаменаційному авто.

Іспити на право керування транспортним засобом є однією з найбільш популярних послуг у сервісних центрах МВС. Відеофіксація процесу складення теоретичного іспиту вже давно реалізована в сервісних центрах МВС нового зразка. Відтепер й під час складення практичного іспиту дії кандидата у водії та екзаменатора фіксуватимуться за допомогою обладнання, що встановлюватиметься в кожному екзаменаційному авто.

Починаючи з цього року процедура складення практичного іспиту на право керування стала більш прозорою у зв’язку з тим, що перебіг кожного екзамену фіксується за допомогою технічних засобів контролю. Тобто кожне екзаменаційне авто облаштовано відео реєстраторами, які фіксують дії кандидата у водії на дорозі та ситуацію в салоні, сервісні центри Дніпропетровщини забезпечені 22 такими  мобільними приладами.

«Перші кроки були зроблені ще близько двох років тому, коли ми розпочали встановлювати системи відеофіксації у екзаменаційних класах, де відбувається здача теоретичної частини іспиту. Відтепер забезпечено доступ до контролю усіх етапів екзамену з навичок водіння, як теоретичного так і практичного. Впровадження відеофіксації забезпечить прозорість процедури складення практичного іспиту на право керування, адже тепер у випадку виникнення будь-яких запитань, є можливість з легкістю перевірити наскільки об’єктивною була оцінка» — зазначив начальник Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області Вячеслав Білявський.

Нововведення допоможе зменшити корупційну складову, уникнути можливих суперечностей під час складення іспиту та виявити здійснене правопорушення. У разі суперечностей кандидат у водії матиме можливість оскаржити результати іспиту.

«На період тестового режиму строк зберігання вивантаженої інформації з відеореєстратора становитиме 10 діб. Наразі кандидат у водії має право відмовитися від фіксації процесу складення практичного іспиту. Але незабаром фіксація іспитів стане обов’язковою, а відмова кандидата у водії від відеофіксації іспиту стане підставою для його недопуску до складення практики» — розповів журналістам фахівець територіального сервісного центру МВС №1242 Артем Скітенко.

Щороку бажаючих поповнити лави автомобілістів стає все більше. Протягом минулого року адміністраторами сервісних центрів МВС Дніпропетровської області проведено більше 142 тисячі реєстраційних операцій з транспортними засобами та надано майже 67 тисяч послуг із видачі та обміну водійських посвідчень.

У 2019 році фахівцями сервісних центрів Дніпропетровщини:

  • видано посвідчень водія вперше – 33 396 (у середньому щомісячно близько 2,5 — 3 тис. мешканців Дніпропетровщини отримують посвідчення водія вперше);
  • видано міжнародних посвідчень водія – 626;
  • проведено екзаменів: теоретичних — 65 353, практичних — 67 733

На території області акредитовано 115 учбових закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Сервісні центри не лише здійснюють відповідну роботу по контролю за учбовими організаціями, які готують майбутніх водіїв, а і співпрацюють у пошуку дієвих методів поліпшення якості навчання. Найближчим часом, після внесення деяких змін в норми діючого законодавства, розраховуємо підняти рівень навчання та підготовки водіїв за рахунок відповідальності інструкторів, власників автошкіл, а також самих кандидатів у водії.

«Процедура відеофіксації дуже важлива з тієї причини, що досить велика кількість кандидатів у водії стикаються з хвилюванням на іспиті. І коли вже після аналізують свій іспит, то думають, що їх якимось чином «завалили», чинився тиск або автомобіль був несправний. Відеофіксація допоможе довести, що, насправді, все було набагато простіше, просто треба ще трохи «попрацювати над помилками».  Або, навпаки, людина може довести свою правоту скориставшись  доказовою базою. І хоч в нашій країні наразі менше вимог до іспитів на право керувати транспортним засобом, ніж в країнах Європи, у людей все одно виникає багато запитань і претензій», — сказала Ірина Курчик, керівник Соборного РСТК ТСОУ.

Ми постійно на зв’язку: звертайтеся за консультаціями за телефоном (044) 290 19 88 або на офіційну сторінку в Фейсбук, там без вихідних і перерв працює чат-бот.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті, там ви можете  також дізнатись всю необхідну інформацію про новації та послуги сервісних центрів МВС, порядок та вартість їх отримання: http://dnp.hsc.gov.ua/.